2018-04-15, 14:00:00

Aktualności

ZWYCIĘSTWO NA INAUGURACJĘ...

• autor: AdminGromnik, 2017-03-23 21:39

Po zimowej przerwie Gromnik Kuropatnik wrócił na boiska wrocławskiej A klasy, niedzielnym spotkanie z BKS Borów udanie rozpoczęliśmy rundę rewanżową wygrywając 3-1 (1-1).

Wiosenne zmagania zaczynamy bez większych zmian kadrowych. Rafał Szałaj powrócił do Strzelinianki po półrocznym wypożyczeniu, Andrzej Jasiński rundę rewanżową spędzi w Brożcu, natomiast Karol Sokaluk wyjechał za granicę. Cieszy nas bardzo fakt że po kontuzjach do drużyny wracają: Marian Piotrowicz, Piotr Pukalski-Pukała, Bartłomiej Tomaś oraz Grzegorz Nakonieczny (powrót z wyjazdu służbowego).

Do pierwszego meczu Gromnik przystąpił w możliwie najmocniejszym składzie, trener Garczarek mógł skorzystać ze wszystkich swoich zawodników. Początek spotkania to wzajemne badanie się obu ekip, widoczny był brak tempa w grze. Prowadzenie objęliśmy w 33 minucie, po rajdzie lewą stroną, Malinowski oddaje kąśliwy strzał, który odbija się od słupka a formalności dopełnia Łukasz Muraszew.  Długo nie cieszyliśmy się z prowadzenie, w wyniku nieporozumienia golkipera z obrońcami Gromnika piłkę do siatki w 36 minucie głową kieruje Patryk Rak. Do przerwy wynik 1-1, który odzwierciedlał obraz pierwszej części spotkania.

Drugą odsłonę gry zaczynamy naprawdę mocnym akcentem, wprowadzony po przerwie na boisko Nakonieczny prostopadle dogrywa do Leoszkiewicza a ten strzałem z dystansu nie daje większych szans bramkarzowi gości. Z każdą minutą spotkania Gromnik zdobywał przewagę jednak nasi zawodnicy nie potrafili wykorzystać dogodnych sytuacji do strzelenia gola. Borów natomiast kilka razy próbował zagrozić naszej bramce dośrodkowaniami ze stałych fragmentów gry jednak nasz bramkarz i obrońcy stanęli na wysokości zadania. Ku uciesze zebranych kibiców w 85 minucie ustalamy wynik meczu na 3-1, piłkę zagraną z głębi pola zgrywa Garczarek Jr. a Tomaś precyzyjnym strzałem przy słupku umieszcza ją w siatce.

Zasłużone zwycięstwo, na które zapracowała cała drużyna bardzo cieszy. Gra pozostawia jeszcze sporo do życzenia ale na pewno z każdym spotkaniem będzie wyglądało to lepiej. W najbliższą niedzielę o godzinie 14.00 zagramy na wyjeździe z LKS Stary Śleszów serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!!!

GROMNIK KUROPATNIK - BKS BORÓW 3-1 (1-1)