Remis na początek przygotowań

• autor: Rychelka, 2016-02-08 12:01

W pierwszym sparingowym spotkaniu, w którym przeciwnikiem był Starter Gęsiniec - nie ustrzegliśmy się błędów. Wskutek tego zaledwie zremisowaliśmy z grającym klasę niżej rywalem.

7 lutego na sztucznym boisku siechnickego GOSiR - u podopieczni Krzysztofa Garczarka zagrali z B Klasowym Starterem Gęsiniec. Przystąpiliśmy do tego tego starcia bez kilku zawodników, którzy jesienią ,,ciągnęli" naszą grę ofensywną. Spotkanie to lepiej ułożyło się dla przeciwników, gdyż po dograniu z prawej strony Hałasa, bramkarza Gromnika pokonał Krzemiński. Nasza reakcja była bardzo dobra i po wrzutce Sobskiego gola na 1:1 zdobył Muraszew. Niestety, mieliśmy spory problem z zawiązywaniem akcji ofensywnych. Również nasza obrona nie imponowała tego dnia jakąś super komunikacją. Na pewno plusem jest występ testowanego golkipera, który kilkoma ładnymi interwencjami ratował nas przed stratą gola. Jeszcze przed przerwą przegrywaliśmy 2:1, a do siatki żółto-niebieskich trafił ponownie Krzemiński.

Druga połowa zaczęła się od straty bramki na 3:1. Rzut karny pewnie wykorzystał Bandura i stanęliśmy w obliczu, bądź co bądź, małej sensacji. Dopiero w ostatnich dwudziestu minutach podkręciliśmy tempo i zepchnęliśmy oponenta do defensywy. W efekcie dwukrotnie trafiliśmy do ich siatki. Najpierw uczynił to Nakonieczny, a potem Sokaluk. Na strzelenie gola zwycięskiego zabrakło już czasu.

Większość naszych graczy zagrała zdecydowanie poniżej swoich możliwości, toteż wynik końcowy jest jaki jest. To dopiero pierwszy sparing, więc nie powinniśmy popadać w Bóg wie jaką panikę. Mimo tego musimy skupić się maksymalnie na treningach, bo forma sama nie przyjdzie - trzeba ją wykuć. Z kronikarskiego obowiązku informujemy, że w grze kontrolnej uczestniczyło 15 piłkarzy, z czego testowaliśmy 2 nazwiska.

Jeżeli chodzi o rynek transferowy, to możemy potwierdzić, że zakończyliśmy współpracę z dwoma zawodnikami. Wypożyczeni ze Strzelinianki Strzelin Kewin Zieliński i Łukasz Szymański nie zdecydowali się zostać u nas dłużej. Serdecznie dziękujemy za czas spędzony z nami i życzymy powodzenia w dalszej piłkarskiej karierze!

Kolejny sparing rozegramy ponownie w Siechnicach, a tym razem sprawdzi nas lider gr. III A Kl., czyli miejscowy Energetyk. Mecz rozpocznie się w sobotę o godz. 12:00.

Gromnik Kuropatnik - Starter Gęsiniec 3:3 (1:2)

Strzelcy: Łukasz Muraszew, Grzegorz Nakonieczny, Karol Sokaluk (Gromnik), Remigiusz Krzemiński 2, Marcin Bandura - rz. k. (Starter)

Miejsce: GOSiR Siechnice

Sędziował: Dawid Krawiec