Drugi tydzień przygotowań za nami

• autor: Rychelka, 2015-07-26 18:48

Pracują ciężko zawodnicy trenera Garczarka i pracują także działacze. W tym tygodniu rozegraliśmy dwie gry kontrolne i udało się potwierdzić dwóch zawodników.

nowa-galeria-6198109.jpg nowa-galeria-6198110.jpg nowa-galeria-6198111.jpg

Na początek warto odnotować informację o treningowej frekwencji. W przygotowaniach uczestniczy od 10 do 16 osób, a biorąc pod uwagę okres urlopowy - to naprawdę przyzwoita liczba.

Rozegraliśmy też dwie gry towarzyskie. Wpierw w środę na stadionie przy ul. Strzelińskiej 9 w Kuropatniku zmierzyliśmy się z B Klasowym Starterem Gęsiniec. Zwyciężyliśmy pewnie 7:3, a bramkowym łupem podzielili się: Malinowski 2, Sołek 2, Maciejewski, Muraszew i zawodnik testowany. W sobotnie popołudnie poprzeczka została nam znacznie wyżej postawiona. Wybraliśmy się do dalekich Miłoszyc, aby zmierzyć się z tamtejszą Polonią (trzeci zespół A Kl. Gr. III w poprzednim sezonie). I trzeba powiedzieć, że również w naszej grupie poloniści byliby w czubie tabeli. Porażkę 7:2 należy uznać za poglądową lekcję futbolu. Na urlopach wypoczywają nasi bramkarze, więc między słupkami z konieczności zameldował się Sobski. Większość bramek traciliśmy po prostych, indywidualnych błędach. Nie umniejszamy jednak wyższości Polonii - to drużyna poukładana, grająca z pomysłem i mająca zawodników z ligową przeszłością. Sparing ten na pewno da trenerowi i zawodnikom dobry materiał do przemyśleń.

W piątek udało nam się potwierdzić dwóch zawodników. Grający u nas na zasadzie wypożyczenia, Grzegorz Nakonieczny, przechodzi na zasadzie transferu definitywnego. Wzmacniamy też formację, z którą mieliśmy wiosną największy problem, czyli defensywę. Żółto-niebieskie barwy będzie reprezentował Michał Met, który dzierżył opaskę kapitańską w Ognisku Przeworno. Ten 26-letni zawodnik gra na pozycji środkowego obrońcy. Trenują z nami też trzej zawodnicy, którzy jeszcze się określą.

W tym tygodniu zajęcia treningowe odbywać się będą we wtorek i czwartek o godz. 18:00. Prawdopodobnie w sobotę kolejny sparingowy pojedynek - ze Spartą Ziębice. Dokładne miejsce i czas podamy na początku przyszłego tygodnia, więc warto śledzić naszą stronę i profil facebookowy.

Gromnik Kuropatnik - Starter Gęsiniec (Kl. B, Gr. VI) 7:3 (2:1), gole: Malinowski 2, Sołek 2, Maciejewski, Muraszew i zawodnik testowany

Polonia Miłoszyce (Kl. A, Gr. III) - Gromnik Kuropatnik 7:2 (4:1), gole: Dębowicz (karny) i Muraszew

Zakończenie sezonu 2015/2016 18 06 2016